29. listopad – 26. studeni 2017.

Program

29. listopad 2017., nedjelja, 19.00 sati
PALAIS ESCHENBACH    
 
Echenbachgasse 11, 1010 Wien
Info: (+431) 587 363 324

EVELIN NOVAK, sopran
MATTHIAS SAMUIL, klavir



VEČER LIEDA  – »O VJEČNOJ LJUBAVI«

Program

Richard Strauss (1864-1949)
Die Nacht op. 10 br. 3
Allerseelen op. 10 br. 8
Kling! op. 48 br. 3
Breit über mein Haupt op. 19 br. 2
Cäcilie op. 27 br. 2

Nikolai Rimski-Korsakov (1844-1908)
Orientalische Romanze op. 2 br. 2
"Gefangen von der Rose singt die Nachtigall"

Sergej Rahmanjinov (1873-1943)
Ein Traum op. 8 br. 5
Elegie op. 3 br. 1, iz Fantasiestücke za klavir solo

Johannes Brahms (1833-1897)
Wie Melodien zieht es mir op. 105 br. 1
Auf dem Kirchhofe op. 105 br. 4
Die Mainacht op. 43 br. 2
Von ewiger Liebe op. 43 br. 1

***

Dora Pejačević (1885-1923)
Ich glaub', lieber Schatz op. 30 br. 3
Ein Schrei op. 30 br. 1
Es war einmal op. 23 br. 7
Es jagen sich Mond und Sonne op. 23 br.4

Josip Hatze (1879-1959)
Majka
Suzi
Mojim pjesmama

Ivan Zajc (1832-1914)
Na gondoli, iz Mletačke elegije

Federico Moreno Torroba (1891-1982)
La petenera (Tres horas antes del día), iz zarzuele La marchenera

Miguel Marqués (1843-1918)
Lagrimas mías

Ruperto Chapí (1851-1909)
Carceleras ("Al pensar en el dueño de mis amores"), iz zarzuele Las hijas del Zebedeo


31. listopada 2017., utorak, 20.00 sati   
PORGY & BESS, STRENGE KAMMER   

Riemergassse 11, 1010 Wien
Info: ww. porgy.at, (+431) 512 88 11


MATIJA DEDIĆ, klavir
JORIS TEEPE, kontrabas
GENE JACKSON, bubnjevi


9. studeni 2017., četvrtak, 20.00 sati
HRVATSKI CENTAR (BURGENLÄNDISCH-KROATISCHES ZENTRUM)

Schwindgasse 14, 1040 Wien
Info: www.hrvatskicentar.at, (+431) 504 63 54
Eintrittskarten: € 13,- und € 10
 

MATE MATIŠIĆ TRIO
MATE MATIŠIĆ, gitara, tamburica
MARKO FIRST, violina, gajde  
JURICA ŠTELMA,  kontrabas


15. studeni 2017., srijeda, 20.00 sati  
CRKVA SV. PETRA

Petersplatz, 1010 Wien
Info: www.peterskirche.at, (+43 1) 533 64 33

GUDAČKI KOMORNI ORKESTAR MUZIČKE AKADEMIJE U ZAGREBU (voditelji: Jože Haluza i Žarko Perišić)
KOMORNI  MJEŠOVITI ZBOR INSTITUTA ZA CRKVENU GLAZBU „ALBE VIDAKOVIĆ“,  KATOLIČKI BOGOSLOVNI FAKULTET U ZAGREBU (zborovođa: Danijela Župančić)
ZORAN NOVAČIĆ, dirigent
JOSIPA BILIĆ, sopran
ALEKSANDRA TODOROVIĆ, sopran
EMILA RUKAVINA, mezzosopran
FLORIAN TAVIĆ, bariton

Program

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1991)
Laudate Dominum, iz Vesperae solenne e confessore, K.V.339
Solistica: Josipa Bilić

Antun Sorkočević (1775-1841)
Tantum ergo in F, za bariton solo, gudače i dva roga
Solist: Florian Tavić
(suvremena praizvedba)


***

Zoran Novačić (1964*)
Magnificat za sopran, alt, zbor i orkestar (2016)
Solistice: Aleksandra Todorović / Emilia Rukavina
(praizvedba)


22. studeni 2017., srijeda, 20.00 sati
HRVATSKI CENTAR (BURGENLÄNDISCH-KROATISCHES ZENTRUM)

Schwindgasse 14, 1040 Wien
Info: www.hrvatskicentar.at,  (+43 1) 504 63 54
Eintrittskarten: € 13,- und € 10

„BOW VS. PLECTRUM“

FILIP NOVOSEL, tambura, brač
TIHOMIR HOJSAK, kontrabas

Filip Novosel
Mista Dance

Tihomir Hojsak
Balkanika

Zapjevala sojka ptica

Ivan Zajc
Cvate ruža rumena

Filip Novosel
Wanna Jam?

Tihomir Hojsak
Bow vs Plectrum
Kit Blues

Filip Novosel
Dalmatian Sunrise
Sedi Donka


24. studeni 2017., petak, 19.30 sati  
KONZERTHAUS, SCHUBERT-SAAL  

Lothringerstraße 20, 1030 Wien,
Info: (+43 1) 242002

ANA VIDOVIĆ, gitara

Program
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Suita br. 1 G-Dur BWV 1007 za violončelo solo
(obrada za gitaru solo Valter Dešpalj)

Mauro Giuliani (1781-1829)
Ouvertüre op. 61 za gitaru solo

Domenico Scarlatti (1685-1757)
Sonata A-Dur, K. 322
Sonata E-Dur, K. 380
(obrada za gitaru solo)

Slavko Fumić (1912-1944)
Nokturno za gitaru solo

***

Francisco Tárrega (1852-1909)
Recuerdos de la Alhambra

Agustín Barrios-Mangoré (1885-1944)
La catedral
Una limosna por el amor de Dios

Federico Moreno Torroba (1891-1982)
Sonatina y variacion


26. studeni 2017., nedjelja, 20.30 sati
PORGY & BESS

Riemergasse 11, 1010 Wien
Info: www.porgy.at,  (+431 ) 512 88 11

JAZZ ORKESTAR HRVATSKE RADIOTELEVIZIJE
ANDREAS MARINELLO, dirigent


Antonio Geček, truba
Zvonimir Bajević, truba
Davor Križić, truba
Branko Sterpin, truba
 
Marin Ferketin, trombon
Zvonko Košak, trombon
Luka Žužić, trombon
Miron Hauser, bastrombon
 
Kiril Kuzmanov, alt- i sopran saksofon, flauta
Miro Kadoić, alt saksofon, klarinet, flauta
Mario Bočić, tenor saksofon, klarinet
Zdenko Ivanušić, tenor saksofon
Damir Horvat, bariton saksofon, bas klarinet
 
Elvis Penava, gitara
Saša Borovec, kontrabas
Marko Lazarić, udaraljke
Joe Kaplowitz, klavir
 
 
Igor Geržina - glazbeni producent
Goran Brčić -  poslovođa orkestra

Program

Lars Møller
Folk Song bo. 1

Miljenko Prohaska                    
Opus 900                                           

Vehni, vehni fijolica                      
(Trad./arr. L. Žužić)

Čula jesam                                      
Trad./arr. A. Marinello

Let Down      
Radiohead/A. Marinello

Eraser
John Mulkerin/E. Partyka (Joseph Bowie)

B. Strayhorn/E. Neumeister
Take the A-Train                            

Arrival                                                
(ABBA/Lasse Lindgren)

M. Brecker/arr. J. Riis
African Skies     

Bill Evans/M. Abene
Soul Grass                                       

A. Broadbent
Journey Home                                

Joe Kaplowitz
The Peacemaker